Geri1 of 3İleri

Türkiye 81 – 70 Avustralya

2015 FIBA U19 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Avustralya karşısında yarı finale çıkma mücadelesi veren Milli Takımımız, üçüncü çeyreğin ikinci bölümündeki inanılmaz basketbolu sayesinde sonuca gitmeyi bildi ve zorlu karşılaşmadan 81-70’lik skorla galibiyetle ayrılmayı başardı.

Şampiyonanın ilk gününden itibaren gelenek haline getirdiğimiz üzere mücadelenin ilk çeyreğine yine tutuk bir başlangıç yapan Türkiye, çeyrek sonuna doğru oyun kontrolünü ele almayı başardı ve bu bölümü 19-15 önde geçti. İkinci çeyreğe Girit’teki genel görüntünün aksine istediği gibi bir giriş yapamayan Türkiye, Avustralya’nın geçiş hücumlarını ve potaya yaptığı kat koşularını durdurmakta zorlanınca soyunma odasına 32-31 geride gitmek zorunda kaldı.

Üçüncü çeyreğe de istediği gibi bir başlangıç yapamayan ve 9 sayı geri düşen Milli Takımımız, Başantrenör Ömer Uğurata’nın çeyrek ortasında aldığı alan savunması kararının büyük yararını görürken ilk yarıda skor olarak devreye giremeyen Furkan Korkmaz’ın da işin içine dahil olmasıyla aradaki sayı farkını kapatarak öne geçmeyi başardı. Çeyrek sonunda da rakip yarı sahadaki yerleşimlerde pas temposunu iyi ayarlayan ve alan savunmasına karşı çözüm üretemeyen Avustralya’ya çemberi göstermeyen Türkiye, final çeyreğine 55-45 önde girdi.

Karar çeyreğinde ise oyunun kontrolünü elinden bırakmayan ve Berk Uğurlu-Tolga Geçim ikilisinin saha içi organizasyonu bağlamında aktif kalmasıyla sonuca giden Milli Takımımız, mücadeleden 81-70 galip ayrılarak Girit’te adını yarı finale yazdırmış oldu.


  • İçerikte kullanılan görseller ve istatistikler FIBA’nın U19 Dünya Basketbol Şampiyonası için tasarladığı resmi web sitesinden alınmıştır. 
Geri1 of 3İleri

Türkiye 81 – 70 Avustralya

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir