Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi yedinci haftasında dün Caferağa Spor Salonu’nda Kadiköy Basket ile karşılaşan Anadolu Efes Gelişim’de Onuralp Bitim, maç içindeki talihsiz bir pozisyonda sakatlandı.

Karşılaşma devam ederken bir pozisyonda rakip takım oyuncusu ile çarpışan ve oyuncunun parmağı gözüne gelen Onuralp acı içinde maçı yarıda bırakmıştı. TrendBasket’in ulaştığı kaynaklara göre son tetkikleri yapılan oyuncunun gözünün arka kısmında ödem tespit edilirken göz retinasında bir hasara rastlanmadı. Göz çevresinde de iki kırığı bulunan oyuncunun 22 Aralık’ta doktor kontrolü bulunurken ameliyatın ise henüz söz konusu olmadığı belirtildi.

Bu haber ile Onuralp’in altı gün sonra Samsun’da başlayacak olan U18 Avrupa Şampiyonası’nda forma giymesi mümkün görünmezken oyuncunun sahalara ne zaman döneceği ise henüz belli değil.

Trendbasket.net ailesi olarak genç yıldızımız Onuralp Bitim’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, eskisinden de daha güçlü şekilde bir an önce sahalara dönmesini umuyoruz…

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Son Yazılar

1 Comments

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir