İtalya’dan EuroDevotion isimli basketbol sitesinin Fenerbahçe Doğuş’un Genel Menajeri Maurizio Gherardini ile gerçekleştirdiği röportajdan kesitleri haberimizde okuyabilirsiniz.

Koç Zeljko Obradovic ile ilgili yakın zamanda yaşanılan bir anektodu paylaşan Maurizo Gherardini‘nin sözleri:

“Türkiye Kupası’nda Efes’e mağlup olduktan sonra tüm oyuncular sonraki gün çok sert ve ağır bir antrenman bekliyordu. Fakat beklenilen gerçekleşmezken büyük bir sürpriz yaşandı. Zeljko herkesi şaşırtarak İstanbul’un en güzel restoranlarından birine rezervasyon yapıp, tüm oyuncuları ve çalışanları aileleriyle beraber güzel bir akşam geçirmeye davet etti. ‘Antrenman yok, grup olma zamanı, birlikte olma zamanı.'”

NBA ve EuroLeague arasındaki farklardan söz açılınca ise şu sözleri kullandı:

“Karşılaştırmalar hiçbir zaman basit değil. NBA en iyi lig ve normal sezonu gözüktüğünden çok daha karmaşık. En iyi başka bir ligle karşılaştırmak imkansız.  EuroLeague’in ilgi çekici bir formatı var, çünkü taraftarlara basketbolu eskisinden çok daha farklı bir şekilde tatma fırsatı veriyor. Her yönden devamlı gelişen bir lig ve NBA’in gittiği yolu takip etmek en doğrusu, çünkü daha önce de belirttiğim gibi NBA en iyisi.” 


Ropörtajın tamamını eurodevotion.wordpress.com‘dan orijinal versiyonuyla okuyabilirsiniz. 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir