2019 FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nin Asya ayağında mücadele eden Avustralya, 29 Haziran’daki Japonya ve 2 Temmuz’daki Filipinler karşılaşmaları için NBA’e ihraç ettiği isimlerden olan Matthew Dellavedova’dan katkı alacak.

27 yaşındaki guard’ın takımı Milwaukee Bucks, NBA Doğu Konferansı ilk tur serisinde Boston Celtics’e yedi maçta elenerek sezonunu noktaladı. FIBA resmi sitesine yaptığı açıklamada yaz döneminde milli takıma katılacak olmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Dellavedova, Avustralya’yı son iki Olimpiyat’ta ve 2014 Dünya Kupası’nda temsil etti. Elemelerin ilk gruplarında Japonya, Filipinler ve Çin Hindi ile eşleşip, grupta dörtte dört yapan Avustralya, yaz aylarındaki sınavlarını da geçerek ikinci eleme gruplarına yenilgisiz girmek istiyor.

Dört takımdan oluşan dörder grupla ilk turu oynanan elemelerin ikinci turunda ilk tur gruplarını ilk üç sırada bitiren takımlar yer alacak. Altı takımlı iki grupla oynanacak ve 30 Ağustos 2018-18 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek ikinci tur mücadelelerinin sonucunda gruplarında ilk dörde giren takımlar 31 Ağustos-15 Eylül 2019 tarihlerinde Çin’de düzenlenecek Dünya Kupası’nda boy gösterecek.


Kaynak: FIBA

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir