Geri1 of 10İleri

I

Yazı: Ramona Shelburne, ESPN | Çeviri: Buse Nur Küçe, TrendBasket


1 Temmuz sabahı saat dörtte uyandı. Güneşin doğmasını beklemekten başka yapabileceği hiçbir şey yoktu. Los Angeles Lakers ve Jeanie Buss’ın o gün yapması gereken çok şey olduğundan bir önceki gece uyuyakalmış olması aslında onun için büyük bir şanstı. Birkaç saat içerisinde basketbol camiası LeBron Lakers birlikteliğinin olup olmayacağını, LeBron’un NBA kariyerinin bir sonraki bölümünü nerede geçireceği konusunda verdiği kararı öğrenecekti ve Buss’ın Lakers’ı favori adaylardan biriydi.

Babası Dr. Jerry Buss’ın tüm dengeleri değiştiren takaslar ve üstün başarılı serbest oyuncu hamlelerini başarıyla tamamladığına tanık olmuştu. Ancak Şubat 2013’te babasının ölüm haberini aldığı gece Manhattan’daki yatağında dönüp duran Jeanie’nin dünyası o günden beri ne kadar karanlıksa Lakers’ın dünyası da o kadar karanlıktı.

“Biraz özgüven hissi vardı.” diyor Buss. “Ancak bu durumu daha önce de yaşadım o yüzden hiçbir şeyin cepte olduğunu düşünmedim.”

O anda tek bildiği şey Magic Johnson’ın, serbest kalmasının hemen ardından James’le, James’in evinde bir toplantıda olduğuydu. 30 Haziran gecesi tıpkı sıradan bir taraftar gibi, ilk birkaç saatte serbest oyuncu piyasasında yaşanan gelişmeleri televizyondan takip etmişti.

Paul George, bırakın diğer takımları, evi Los Angeles’ın takımı Lakers’la bile görüşmeden Oklahoma’da kalacağını duyurduğu için işler o ana dek Lakers için pek iyi gitmemişti. Lakers’ın en büyük hedeflerinden birinin ismi çok hızlı ve basit bir şekilde listeden silinmişti. Bu yaz da -geçen beş yaz gibi- Lakerslıları memnun etmeyen bir şekilde başlamıştı.

Geri1 of 10İleri

I

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir