NBA’de son şampiyon Golden State Warriors’ın süper yıldızı Kevin Durant halen kendisini teknik olarak geliştirebileceğine inanıyor.

Bill Simmons Podcast’in konuğu olan Finaller MVP’si, kendisine gelen “Hala daha iyiye gidebileceğini düşünüyor musun? Düşünüyorsan nasıl?” şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:

Bireysel olarak oyunun büyük kısmında uzmanlaştım. Her alandan sayı atmakta ve sahanın her noktasında şut sokmakta uzmanlaştığımı hissediyorum. Ne var ki şimdi olay, buna kaç kombinasyon ekleyeceğim. Öğreneceğim çok şey var. Üçlü hareketler, ayak oyunları… DeMar DeRozan çok uzun zamandır gördüğüm en iyi ayak hareketlerine sahip. Nasıl yaptığını görmek için onu izlemeye çalışıyorum. Öncelikle o benden çok daha atletik, bu yüzden vücudunu farklı şekilde yönlendirebiliyor; ancak hızı inanılmaz. O, ayak hareketlerinden ötürü son dönemde çalıştığım bir isim. Burada iyiye gidebileceğimi düşünüyorum; savunmacımı sadece uzunluğum ve atletizmimle yenmemeye çalışıyorum.

DeRozan, kariyerinin en iyi sezonunu yaşadığı 2016-17’de 27.3 sayı ortalaması yakalayıp, ligin en iyi üçüncü beşine girmeyi başardı. Durant ise 25 sayı ortalamayla kendisine en iyi ikinci beşte yer buldu.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir