Geride bıraktığımız basketbol sezonunu Çin’de geçiren Jimmer Fredette, bir bağış etkinliğinde altı dakika içerisinde kaydettiği 92 üç sayı isabeti ile kendi ailesinin sahibi olduğu vakfa $18,400 bağış yapmış oldu.

New York Post’un haberine göre Cuma günü Utah’ta gerçekleştirilen bir bağış etkinliğinde altı dakikada 100 üç sayılık atışta 92 isabet bulan Jimmer Fredette, Fredette Ailesi Vakfı’na $18,400 tutarında bağış gerçekleştirdi. Fredette Ailesi Vakfı’nın başkanı J. Blair Giles, her atışın $200 değerinde olduğunu ifade ederken elde edilen gelirin Heritage Treatment Center’a bağışlanacağı belirtti.

Brigham Young Üniversitesi’nde geçirdiği dört yılın ardından NBA Draft 2011’de birinci tur, onuncu sırada Sacramento Kings tarafından draft edilen Jimmer Fredette’nin NBA kariyeri hayal kırıklığına dönüşmüştü. 2016/17 sezonunda soluğu Çin Basketbol Ligi ekiplerinden Shanghai Sharks’ta alan 1989 doğumlu oyuncu, burada sezonu 37,6 sayı, 8,2 ribaund, 4,1 asist ve 47,4% saha içi, 39,6% üç sayı yüzdesi ile tamamlamıştı. Ayrıca Jimmer Fredette sezon içerisinde oynadığı bir maçta da 73 sayı kaydetme başarısı göstermişti.


Orijinal kaynak | Jimmer Fredette hit nearly 100 3-pointers at a charity event – New York Post

Onur Coşkun

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir