EuroBasket 2017 hazırlıkları sırasında oynanan özel maçlarda performansıyla en çok dikkat çeken isimlerin başında Luka Dončić geliyor.

Ülkesi Slovenya’nın dün akam Hırvatistan’a 85-81 mağlup olduğu maçta 27 sayı, 8 ribaund, 5 asist üreten genç yıldıza bir övgü de Hırvatistan Koçu Aleksandar “Aco” Petrović’ten geldi. Hücumdaki katkılarının yanında Hırvatistan’ın ana skoreri Bojan Bogdanović karşısında da iyi bir savunma gösteren Dončić için Petrović’in yorumları şu şekildeydi:

Parkede Luka’nın yaptıklarını yapan birini görmek muhteşem. Avrupa’da uzun süredir zihinsel ve fiziksel olarak bu kadar komple bir oyuncu görmedik sanırım. Bu, Avrupa’da son 10-15 senede gördüklerimizden bir veya iki sınıf daha üst bir seviye.

Bu denli iltifatlara rağmen Dončić dün akşamki oyundan memnun değildi. Real Madrid forması giyen isim, maç sonrasında, “Hırvatistan, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri ve bence onlara iyi cevap verdik. Bu tip karşılaşmalardan ders çıkarabiliriz. Hırvatlar şu ana kadarki en iyi rakibimizdi. Çok çalışıyoruz ve EuroBasket’te en iyimizi ortaya koymak için ileriye gidiyoruz. Bu, benim en iyi maçım olamaz zira kaybettik. Kazanamadıysak attığım sayılar önemli değil. Her maça aynı şekilde bakıyorum ve sahada her an yüzde yüzümü veriyorum.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: RTV SLO

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir