Genç Milli Takımımız, Samsun’da düzenlenen U18 Avrupa Şampiyonası’nda bugün Hırvatistan ile kozlarını paylaştı. Sahadan 71-69 galip ayrılan Milliler, turnuvayı 9-12 arasında tamamlamayı başardı.

Genç Milli Takımımız maça Ömer Utku Al, Alp Karahan, Görkem Doğan, Oğuzhan Yarol ve Ahmet Can Duran beşi ile başladı. Karşılıklı basketlerle geçen maçın ilk beş dakikasını Alp Karahan’ın üçlüğü ile 10-14 önde tamamladık. Bu dakikadan sonra ise maçın kontrolü tamamen bize geçti. Ömer Utku Al ile sayılar bulan Milliler, devreye Berke Atar’ı sokmayı başardı. Berke Atar&Yiğitcan Saybir&Eray Akyüz üçlüsü ile sahada çok farklı bir kimliğe bürünen Milliler, farkı çift hanelere kadar çıkardı ve çeyreği de 30-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de istediğimiz oyunu sahaya yansıttık. Bir önceki maçta Isaiah Hartenstein’a çok zor anlar yaşatan Ragıp Berke Atar, yine inisiyatif aldı ve içeriden maçı domine etti. Periyodun sonuna doğru ise Hırvatistan biraz toparlansa da Ragıp Berke Atar yine sahne aldı ve devreyi 27-44 önde tamamladık.

c0ixoyhxuaenhldİkinci yarı ile birlikte Hırvatistan toparlanmaya başladı. Darko Bajo ve Uljarevic ile sayılar bulan Hırvatistan, periyodun ilk dört dakikasında da farkı tek hanelere kadar çekti. Bu dakikada da mola Onur Çetin’den geldi. Moladan Bertan Baştan ve Ahmet Can Duran ile dönen Milliler, periyot sonunda Ragıp Berke Atar ile de sayılar buldu ve final periyoduna sekiz sayı fark ile önde girdik. Final periyodunda ise işler istediğimiz gibi gitmedi.  Tüm maç boyunca suskun olan Leo Cizmic, dışarıdan üç sayılık isabet ile başladı. İlk beş dakikalık bölümde de farkı iki sayıya kadar indirdiler. Daha sonrasında Leo Cizmic bir üçlük isabeti daha buldu ve Hırvatistan öne geçti. Ancak oyunda kalmayı başardık. Gidecek dediğimiz maç son dakikada bize döndü ve sahadan 71-69 galip ayrılmayı başardık.  Bu sonuç ile birlikte de turnuvayı 9-12 arasında bitirmeyi garantiledik.

İSTATİSTİKLER |

2112

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir