Gaziantep Basketbol, Basketbol Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Ventspils’i 91-103 mağlup etti ve top 16 ümidini sürdürdü.

Gulbis ve Freimanis’in karşılıklı sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte Ventspils, Hamilton ile öne geçti (4-2). Sean Armand’ın üçlüğüyle üstünlüğü eline alan Gaziantep, Gulbis’in sayılarını engelleyemedi (14-11). Armand’ın sayılarıyla aradaki farkı eritip Patrick Miller ile farkı açmaya başlayan Antep ekibi, Robert Carter ile farkı yediye çıkardı ve ilk çeyrek 21-28 Gaziantep üstünlüğüyle sonuçlandı.

Carter ve Cubilla’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Sean Armand ile adeta şov yapmaya başlayan Antep, farkı 15’e çıkardı (23-38). Lomasz’ın üçlükleriyle maça geri dönmeye başlayan Ventspils, farkı tek hanelere indirdi (35-43). İkinci çeyreğin sonuna doğru her iki ekipte karşılıklı sayılar buldu ve ilk yarı 42-47 Gaziantep üstünlüğüyle geçildi.

championsleague.basketball

championsleague.basketball

Zakis ve Ubilla ile üçüncü çeyreğin başında farkı kapatmaya çalışan Ventspils’e cevap Can Öğüt ve Sean Armand’dan geldi (47-53). Gulbis’in sayılarıyla farkı ikiye kadar düşüren ev sahibi ekip, Erol Can Çinko’nun üst üste üçlüklerine cevap veremedi (55-63). Balazic ve Erol Can ile etkili olmaya devam eden Antep, Freimanis’ten de katkı almaya başlayınca fark tekrar çift hanelere yükseldi ve üçüncü çeyrek 68-78 Gaziantep üstünlüğüyle bitti.

Erol ve Jucikas’ın karşılıklı sayılarıyla başlayan dördüncü periyotta Antep, farkı Miller ve Erol Can’dan bulduğu sayılarla korudu (75-86). Lomasz ve Jucikas ile aradaki farkı kapatıp geri dönmeye çalışan Ventspils’e cevabı bir şekilde vermeyi başaran Gaziantep, Robert Carter’ın da etkili oyunuyla farkı çift hanelerde tuttu (81-95). Maçın son üç dakikası karşılıklı sayılarla geçerken, Gaziantep aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve Ventspils karşısında maçtan 91-103 galibiyetle ayrıldı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir