Gaziantep Basketbol, Ludwigsburg deplasmanında kaybetti

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde bu hafta MHP Riesen Ludwigsburg’a konuk olan temsilcimiz Gaziantep Basketbol, mücadeleden 86 – 74 mağlubiyetle ayrıldı.

D.J. Wight’ın hızlı davranmasıyla hava atışını kazanan Gaziantep Basketbol, mücadelenin ilk hücumunu gerçekleştirdi. İlk hücumun başarısız olmasından sonra maçta ilk sayılar, MHP Riesen Ludwigsburg’tan geldi. Temsilcimiz Gaziantep Basketbol’da ise ilk sayılar, Erol Can Çinko’nun üçlüğüyle geldi. Maçın ilk dakikaları karşılıklı sayılarla geçerken, ev sahibi takımın 10 – 0’lık seri yakalamasıyla skor 12 – 5’i gösterdi. Savunması dağılan Gaziantep Basketbol, yediği 10 sayının ardından Erol Can Çinko ve Sean Armand ile hücumda pozisyonlar yarattı. Johannes Thiemann ile hücumlardan eli boş dönmeyen MHP Riesen Ludwigsburg, mücadelede ilk çeyreği 24 – 12 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde temsilcimiz Gaziantep Basketbol, rakibinin 22 sayısına karşılık olarak 17 sayı üretti. Bir ara 15 sayıya kadar açılan fark, Victor Rudd’un basketiyle durdu. İkinci yarının ilk beş dakikasında sadece sekiz sayı üretebilen Gaziantep Basketbol, son beş dakikaya girerken de skoru 34 – 20’ye çekti. Karşılıklı basketlerle devam eden son beş dakikanın bitiminde son topu kullanamayan Gaziantep Basketbol, devreyi 46 – 29 geride kapattı.

@gantepbasketbol

@gantepbasketbol

İkinci yarının ilk sayıları, ilk yarının skoreri Johannes Thiemann’dan geldi. Skorda üstünlüğünü bu çeyrekte de devam ettiren MHP Riesen Ludwigsburg, hücumda rahat sayılar buldu. İlk yarının ardından hücumda daha aktif olmayı başaran Gaziantep Basketbol, Jure Balazic – Victor Rudd – Sean Armand üçlüsüyle tempoyu artırarak hücumda etkili pozisyonlar yarattı. Öte yandan Dwayne Evans ve Elgin Cook ile sayılar üretmeye devam eden ev sahibi takım, çeyrekte son topu da Elgin Cook ile kullanarak üçüncü periyodu 70 – 53 önde bitirdi.

Karşılaşmada son çeyrek, D.J. Wight’ın iki sayılık basketiyle başladı. Bu basketle beraber çeyreğe hızlı başlayan temsilcimiz Gaziantep Basketbol, aradaki 17 sayılık farkı kısa sürede 10 sayıya indirmeye başardı. Savunmasında dağılma yaşayan MHP Riesen Ludwigsburg, hücuma istekli gelen rakibine karşılık vermeye çalıştı. Gaziantep Basketbol, Sean Armand, D.J. Wight ve Jure Balazic’ten bulduğu sayılarla aradaki farkı eritmeye devam etmek istese de rakibinin savunması buna izin vermedi. Temsilcimiz, Ludwigsburg deplasmanında oynadığı karşılaşmadan 86 – 74 skorla mağlubiyet alarak ayrıldı.

Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir