Milli takımımızın Ankara’da taraftarının önünde Karadağ ile oynayacağı maç öncesinde milli oyuncumuz Furkan Korkmaz FIBA’ya önemli açıklamalarda bulundu.

2019 Erkekler Dünya Kupası Elemeleri için cuma günü Ankara’da oynanacak olan Türkiye-Karadağ maçı için kilit isimlerden biri olacak Furkan Korkmaz‘ın açıklamaları şu şekilde:

Şutum üzerinde antrenman sırasında çok çalışıyorum.Takım antrenmanından önce ve sonra şut antrenmanları yapıyorum. Beni özel kılan şeyleri daha da geliştirmek benim için önemli. Şunun farkındayım ki; eğer bu seviyede iseniz en iyisi olmanız gerekiyor. İlk önce iyi olduğum şeyleri geliştirmeye daha sonraysa eksik olduğum yönlere odaklanmaya çalışıyorum. En iyi yaptığım şey ise şut atmak.

Bazen sahada farklı pozisyonlarda oynuyoruz. Her oyuncunun farklı yetenekleri var ve sahada zaman zaman bunları gösteriyoruz. Atletik bir oyuncu olmamın avantajını kullanıyorum. Rakibin oynayacağı oyunu anladığım zaman defansa yardım ediyorum. Nerede duracağımı ve ne zaman topa atlayacağımı biliyorum. Tecrübe kazandıkça basketbolum daha iyiye gidiyor.

Amerika’daki ilk iki ay çok zorlayıcıydı. Tabi ki bir alışma süreci olduğunu biliyordum ve bu benim için iki ay sürdü. Daha sonra hem basketbol yaşamına hem de oradaki kültüre ve insanlara alıştım.

Bu yaz benim için çok önemliydi çünkü sezon sırasında bu kadar şansım yoktu. Oyunumu ve sezon sırasında öğrendiklerimi sahaya yansıtabilmek benim için çok önemliydi. Milli takım karşılaşmaları beni Yaz Ligi’ne hazırladı. Bu süreç güzel gittiği için mutluyum.

Karadağ da Slovenya da basketbol ülkeleri; fakat her zaman bizim yaptıklarımızın rakibimizin yaptıklarından daha önemli olduğunu söylerim.

Farklı yeteneklere sahip oyuncularımız var. Slovenya’ya karşı oynayacağımız mücadelenin daha zor olacağı görüşündeyim. Onların ülkesinde oynayacağız ve en önemlisi onlar son Avrupa şampiyonu.

Bu iki karşılaşma oynayacağımız diğer maçlarda daha iyi bir zihniyete sahip olmamız için çok önemli. Cedi Osman ve ben ne yazık ki sezon sırasında milli takımda olamayacağız. Umuyorum ki ikinci turda daha iyi başlamamız adına bu maçları kazanacağız.

Üçüncü ayak karşılaşmalarında İsveç ve Karadağ karşısında aldığımız galibiyetlerden sonra tekrar Ankara’ya dönmek milli yeteneğimizi heyecanlandırıyor. Son iki maçımızda Ankara’da harika bir atmosfer vardı. Taraftarlarımız bizi her zaman destekliyorlar ve basketbolu çok iyi biliyorlar.Milli takım duygusunu çok iyi yaşatıyorlar.

Bu bizim için büyük bir şans ve taraftarlarımızın desteği bizi diğer tura geçmek için daha güçlü yapıyor.

Selin Akkaya

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir