Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Basketbol Gençler Ligi’nde Dörtlü Final’in son yarı final maçında Anadolu Efes, baştan sona üstün götürdüğü maçtan 86 – 67’lik skorla galip ayrıldı ve finalde Daçka’nın rakibi oldu.

Anadolu Efes ilk beşi: Arda Erdoğan – İsmet Baran Avşar – Mustafa Kurtuldum – Yiğitcan Saybir – Mert Camcı

Fenerbahçe Doğuş ilk beşi: Cengizhan İvedi – Ekrem Sancaklı – Ergi Tırpancı – Cem Kırcıman – Ahmet Can Duran

Karşılaşmada açılışı Efes adına Mustafa Kurtuldum yaptı. 7 – 0’lık seri ile maça başlayan Anadolu Efes, ön alanda yaptığı baskının sonucunu aldı. Fenerbahçe Doğuş adına perdeyi, faul çizgisinden bulduğu tek isabetle Ekrem Sancaklı yaptı. İlk dakikadan itibaren maçı olan Efes, Serhan Aydanarığ’a 5.53 kala molayı aldırdı. (11 – 1) Moladan isabetle dönen Fenerbahçe, 6 – 0’lık seri yakaladı ve bu kez çeyrek bitimine 2.47 kala Murat Mermi molasına gidildi. (16 – 7) Moladan daha derli toplu dönen Efes, farkı yeniden çift hanelere çıkarmayı başardı ve çeyreği 22 – 11‘lik skorla önde tamamladı.

İkinci çeyrekte açılışı yapan isim, Fenerbahçe adına Barış Yeniay oldu. Efes adına çeyrekteki ilk isabet ise Arda Erdoğan’dan geldi. Karşılıklı isabetsiz atışlarla ilerleyen çeyrekte bu suskunluğa Cem Kırcıman’ın üçlüğü son verdi. Göktuğ Baş’tan bulduğu sayılarla toparlanan Efes, ilk yarının bitimine 5.53 kala Serhan Aydanarığ’a molayı aldırdı. (28 – 19) Mola ilerleyen oyunda yeniden çift haneli farklara ulaşan Efes, İsmet Baran Avşar’dan bulduğu isabetlerle skoru sürükledi. Oyuna ağırlığını koyan ve farkı 20’ye dayandıran Efes, hücumda doğru kararlar almasının yanı sıra savunmada da sertleşti. İsmet Baran Avşar’ın sürüklediği Efes, soyunma odasına 46 – 28‘lik skorla önde gitti.

Yunus Emre Ak/TrendBasket

Yunus Emre Ak/TrendBasket

İkinci yarıda perdeyi açan isim Ergi Tırpancı oldu. Efes cephesinde ise açılışı 2+1 ile Mustafa Kurtuldum yaptı. Ergi Tırpancı’dan gelen sayılarla yarıya iyi başlayan Fenerbahçe Doğuş, farkı 15’e indirmeyi başardı. İsmet Baran Avşar’dan gelen iki üçlükle krizden çıkan Efes, farkı yeniden 21’e çıkardı ve çeyrek bitimine 3.07 kala Serhan Aydanarığ molasına gidildi. (61 – 40) Moladan Ömer Süder’in üçlüğüyle dönen Fenerbahçe Doğuş, stabil ilerleyen mücadelede oyuna yeniden ortak olamadı. Oyunu önde götürmeye devam eden Efes, karar çeyreğine 65 – 47‘lik skorla önde gitti.

Final çeyreğinde açılış, Efes adına Ömercan İlyasoğlu yaptı. Fenerbahçe cephesinde ise Ekrem Sancaklı ilk isabeti bulan isim oldu. Çeyreği rahat bir oyunla götüren lacivert beyazlılar, formalite dakikalarında maçın üstünlüğünü rakibine kaptırsa da mücadeleden 86 – 68 galip ayrıldı ve finalde Darüşşafaka’nın rakibi oldu.

Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir