Türkiye Basketbol Ligi Dörtlü Final Grubu ikinci maçında Nesine.com Eskişehir Basket, deplasmanda Bursaspor Durmazlar’a konuk oldu. Ev sahibi ekibin cezası sebebiyle seyircisiz oynanan mücadeleyi 81-74 kazanan Eskişehir Basket ikinci maçından da galibiyetle ayrılarak önemli bir avantajı cebine koydu.

Mücadeleye Sean Marshall ve Buğrahan Tuncer’in sayılarıyla hızlı giren Nesine.com Eskişehir Basket ilk üç dakika itibariyle 7-10 üstünlük yakaladı. Çeyreğin geri kalanında Dejan Borovnjak ile etkili olan ev sahibi ekip Erdem İlter’in de skor katkısıyla periyodun bitimine iki dakika kala eşitliği yakaladı. (19-19) Karlo Vragovic’le öne de geçen yeşil beyazlı ekibe yanıt Sean Marshall – Yunus Emre Sonsırma ikilisi ile geldi ve kırmızı siyahlı ekip ilk çeyreği 21-23 önde tamamladı.

Savunmaların ön planda olduğu bir ikinci çeyrek başlangıcının ardından Evren Büker ve Murat Göktaş’la sayılar bulan deplasman ekibi 23-28 öne geçti. Skor anlamında kısır geçen ilk bölüm sonrasında Josh Duncan ve Murat Göktaş’la üst üste skor bulan Eskişehir temsilcisi 34-38’lik üstünlük yakaladı. Karşılıklı basketlerle geçen son bölümün ardından Buğrahan Tuncer’in üç sayılık basketiyle devreyi kapatan Nesine.com Eskişehir Basket soyunma odasına 36-41 önde giren taraf oldu.

@eskisehirbasket

@eskisehirbasket

İkinci yarıya Dejan Borovnjak’ın üst üste bulduğu sayılarla giren yeşil beyazlı ev sahibi ekip Yunus Çankaya’nın üç sayılık basketiyle ilk üç dakikada 46-45 öne geçmeyi başardı. Çeyreğin büyük bir bölümünü önde götüren Bursaspor Durmazlar’a yanıt Nesine.com Eskişehir Basket adına maçın en iyi üç oyuncusu olan Sean Marshall, Josh Duncan ve Buğrahan Tuncer’in basketleriyle geldi ve kırmızı siyahlı deplasman ekibi karar çeyreğine 56-60‘lık skorla önde giren taraf odu.

Son çeyreğe Sean Marshall ve Josh Duncan’ın etkili oyunlarıyla giren Nesine.com Eskişehir Basket ilk beş dakikalık bölümü 61-68 önde geçti ve son bölüme önemli bir avantajla girdi. Son bölümde Cemal Nalga, Yunus Emre Sonsırma ve Sean Marshall ile skor üretmeye devam eden kırmızı siyahlı ekip maçta farkı çift hanelere kadar çıkardı. (61-73) Karşılıklı basketlerle geçilen son iki dakikada fahiş bir hataya yer vermeyen Eskişehir ekibi mücadeleden 74-81‘lik galibiyetle ayrılarak ikinci maçında ikinci galibiyetini elde etti ve önemli bir avantajın sahibi oldu.

Nesine.com Eskişehir Basket’te Josh Duncan 20 sayı 7 ribaund, Sean Marshall 16 sayı 6 ribaund, Buğrahan Tuncer de 16 sayı 4 ribaund ve 6 asistle galibiyette önemli rol oynarken, Yunus Emre Sonsırma 13 sayı 5 asist ile galibiyete katkı verdi. Yeşil beyazlı ev sahibi ekipte Dejan Borovnjak’ın 20 sayı 13 ribaund ve 6 asisti sonucu değiştirmek adına yeterli olmadı.

 

 

Bağcan Günay

bagcan.gunay@hotmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir