Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde beşinci haftanın kapanış maçında Fenerbahçe’ye konuk olan ve mücadeleden 86-79 mağlup ayrılan Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman, maçın ardından konuştu.

Yorgunluğun kendilerini etkilediğini ifade eden Ergin Ataman, keyifli bir maç olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

“Maça Fenerbahçe iyi başladı. Biz özellikle savunma ve ribaundlarda dengeyi sağlayamadık. Ancak reaksyion verdik ve maça tutunduk. Maçın en önemli bölümünde de öne geçtik ancak son 20 saniyede Kalinic üçlük atınca maç uzatmaya gitti ve yorulduk. Uuzn rotasyonunda ligde sıkıntımız var. Fenerbahçe daha iyiydi. Uzun rotasyonumuzun darlığından Moerman ve Dunston ile maçın tamamını oynamak durumunda kaldık. Maç da uzatmaya gidince yeterli enerjimiz kalmadı ve kaybettik. Keyifli, güzel bir maç oldu. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum.”

Anadolu Efes’in yıldızı Bryant Dunston ise şunları söyledi:

“Bu maçı kazanabilirdik. Ancak maçın sonunda ve uzatmada özellikle hücumda yapmamız gerekenleri yapamadık. Bu da kazanmamıza mani oldu. Faul çizgisinden kolay sayılar verdik rakibimize. Fenerbahçe gibi iyi bir takıma karşı oynuyorsanız bu kadar kolaylığa müsaade etmemelisiniz. Takım olarak savaştığımızı görmek güzel ancak biz kazanmak için buradayız. Bir dahaki sefere sahaya çıktığımızda daha iyi olmalıyız.

Bu bir derbi ve sahadayken buna dikkat etmiyorsun. Sadece elinden gelenin en iyisini ortaya koymayı istiyorsunuz. Bu yorgunluğun etkilerini belki de yarın görürüz.”


 

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir