A Milli Kadın Basketbol Takımı başantrenörü Ekrem Memnun, bugün gerçekleşen ilk antrenman sonrası açıklamalarda bulundu.

Çalışma planlarının bir kısmını açıklayan Ekrem Memnun, Avrupa kupalarında mücadele etmiş takımları değerlendirirken Slovenya kampına da dikkat çekti. Şampiyona hedeflerinden de bahseden Memnun’un tüm açıklamaları şu şekilde:

Maçlarını tamamlamış oyuncuların yanı sıra hala oynayan isimler var. Çok geniş bir kadromuz var. Antrenmanlarımıza 7 oyuncuyla başlıyoruz. Tedavisi olan ve maçı biten oyuncularımız daha sonra bizlerle olacak. 17 Mayıs’a kadar burada çalışacağız. Sonrasında 28 Mayıs’a kadar Slovenya’da kamp çalışmaları yapacağız. Bu bölüm, hazırlık sürecimizin en önem verdiğimiz yer.

Fenerbahçe Euroleague’de final oynadı… EuroCup’ta da dört takımımız için tarihi bir sezon oldu ve yarı finalde mücadele etti. Kadın basketbolu açısından bu yıl müthişti. Ama bu arada lig çok uzadığı için hazırlık sürecimiz daraldı. Biz bu durumla gurur duyuyoruz.

 Slovenya kampını en iyi şekilde geçirmeyi hedefliyoruz. Sonrasında iki haftalık zamanımız kalıyor. Avrupa Şampiyonası’nda en iyi yere gelmek istiyoruz. İlk amacımız Dünya Şampiyonası’na katılmak, ardından da madalya hedefimizi gerçekleştirmek… Bunun kolay olmayacağını biliyorum. Başka türlü bir basketbol oynamayı hedefliyoruz. Başka da bir şey düşünmüyoruz. Eldeki oyunculardan, çok savaşan, bu takımın bir parçası olmayı isteyen en iyi kadın takımını çıkartmayı hedefliyoruz. Uzun ve kısa vadede planlarımız elbette var. Ama bu turnuvayı en iyi şekilde ve alacağımız en üst dereceyle tamamlamak istiyoruz.

İlknur Kara

İletişim: ilknurkara4590@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir