A Milli Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Ekrem Memnun, Hava Atışı programına konuk oldu. Programda kadın basketbolundan Milli Takıma kadar önemli açıklamalarda bulundu.

”Tecrübeli bir takımız. Oyuncular bu turnuvanın sertliğinin, öneminin farkındalar. Bir sıkıntı görmüyorum. Sanders haricinde büyük bir sakatlığımız yok. Hayallerimiz var, hedeflerimiz var. Neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Altın bir jenerasyondan söz ediliyor. Ben pırlantaların geleceğini düşünüyorum. Dünya kadın basketbolunda fark yaratabilecek oyuncularımız var altyapıda ama bir insanın bir işte iyi olmasını istemek yetmez. İstemenin yanında o işi de yapması lazım. Bu oyuncularımızın süre alması, sahada oynaması lazım. Biraz sabıra ihtiyaç var. Kadın A Milli Basketbol Takımımızın inatçılığını sürdürmesi gerekiyor. Atletizmin sonu yok.

Turnuva hakkında konuşursak biz de kazanmayı çok istiyoruz rakibimiz de. Oyuncularıma hep anlatırım hazırlık süreci önemlidir. Ben çok inanıyorum, oyuncularıma çok inanıyorum. Turnuvada rakibimizden daha iyi oynayacağız. İtalya, bir önceki turnuvada jenerasyon değişikliğine gitti. Onların daha sert geleceğini düşünüyorum. Şimdi rakiplerimizi nasıl yenebileceğimizi biliyoruz. Çok sert, çok ciddi maçlar bekliyor bizi.”

Dilara Durmuş

Genel Yayın Yönetmeni @TrendBasket / İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir