Real Madrid ve Slovenya Milli Takımıyla gösterdiği performansla draftta ilk ikiden seçilmesi beklenen Luka Doncic, önümüzdeki sezon NBA’de olmayabilir.

Draft lotarya sırasının belli olmasının üzerinden 36 saat geçmeden yıldız uzun Ayton ile birlikte en gözde iki isimden biri olan Luka Doncic, EuroLeague Final Four’u öncesi düzenlenen basın toplantısında NBA’e gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya şöyle cevap verdi.

“Önümüzdeki iki maçın son iki maçım olacağından emin değilim. Daha bu kararı vermedik. Muhtemelen seon bittikten sonra vereceğiz.”

Phoenix Suns’ın Doncic’in Slovenya’dan antrenörü Igor Kokoskov’u koçluğa getirmesi ve lotaryada ilk sırayı almasının ardından birinci sıra için gözler Doncic’e çevrildi.

Eğer Phoenix ilk sıradan Doncic’i seçmezse Sacramento Kings’in ikinci sırada seçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Doncic’in bu nedenle NBA’e gelmekle ilgili tereddüte düştüğü söyleniyor.

Fakat aynı zamanda bu açıklamalar normal de karşılanabilir. Çünkü bu soru, Doncic’e kendisini yetiştiren kulüp ile çıkacağı şampiyonluk maçları öncesinde soruldu.


Efekan Ozener

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir