Panathinaikos’un olay başkanı Dimitis Giannakopoulos SDNA.gr‘ye verdiği röportajda Zeljko Obradovic başta olmak üzere birçok konuya değin önemli ifadeler kullandı.

Zeljko Obradovic’in Avrupa’nın en iyi koçu olduğunu belirten Dimitris Giannakopoulos, başarılı çalıştırıcının Panathinaikos’tan ayrılış şekliyle hata yaptığını da ifade etti.

Vassilis Spanoulis’in büyük bir sporcu olduğunu söyleyen Giannakopoulos, Spanoulis ile Olympiacos arasındaki bağlar bu denli kuvvetli olmasa oyuncuyu bugün bile geri isteyeceğini söyledi.

Giannakopoulos, gündemi meşgul eden EuroLeague-Panathinaikos gerginliği hakkında ise öz eleştiri getirirken EuroLeague yönetiminin yakında konuyla ilgili açıklama yapacağını dile getirdi.

SDNA.gr‘nin yaptığı Eurohoops‘un Türkçe’ye çevirdiği pasajda kullanılan ifadelerin tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Obradovic şüphesiz Avrupa’daki en iyi koç. Özellikle geniş bütçeleri çalıştırma ve yıldızları yönetme konusunda en iyisi. Fakat hiçbir zaman küçük bütçeyi yönettiğini görmedik. Ivkovic’in sıfırdan takım kurmada, Obradovic’in ise duyguları yönetme konusunda en iyisi olduğu söylenir. Obradovic’in daha düşük bütçeyle ne kadar başarılı olabileceğini bilmiyorum. Panathinaikos için her zaman en iyisini istiyorum. Obradovic Avrupa’daki en iyi koç ve onu bençimizde isterdik. Bence Panathinaikos’tan ayrılış şekliyle hata yaptı.”

“Vassilis Spanoulis büyük bir sporcu. Bildiğim kadarıyla antrenmanlara ilk gelen ve en son çıkan oyuncu. Olympiacos’la arasındaki bağlar bu kadar sıkı olmasa onu bugün bile geri isterdim. Fakat bu, ne onun ne de bizim için iyi bir şey olmaz.”

“EuroLeague’le bazı görüşmeler yaptık. İki tarafında hatalar yaptığına inanıyoruz. Kendi adıma konuşmam gerekirse çok abartılı tepkiler verdim. Fakat EuroLeague artık Panathinaikos gibi bir organizasyonu incitmemesi gerektiğini biliyor. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapılacak.”


Orijinal kaynak | SDNA.gr

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir