NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Detroit Pistons’ın forveti Jon Leuer, sol ayak bileğindeki sakatlıktan ötürü ameliyat masasına yatacak.

Ekim ayının son günündeki Los Angeles Lakers deplasmanında ayak bileğini burkan Leuer, kendisini lise döneminden bu yana zorlayan sakatlığın nüksetmesinden ötürü sezonun devamında başka maça çıkamadı. 28 yaşındaki oyuncu, tedavisinin gittikçe uzaması ve iyileşme yolunda atılan adımların yetersizliği sebebiyle yaklaşık bir aydır ameliyat seçeneğiyle yüz yüzeydi.

Detroit News’a konuşan Leuer, bir buçuk ay önce danıştığı uzman doktorun kendisine ameliyat olmayı önerdiğini ancak kendisinin bu seçeneği son çare olarak görmüş olduğunu aktardı. Oyuncunun ifadesine göre; bilek ekleminde ve bağlarının iç kısmına ufak kemik parçalarının sıkışması, düşük şiddetli fiziksel harekette dahi büyük bir acıya sebebiyet vermekte. Ameliyatın önceki bilek sakatlıklarından da kalma eklem sorunlarını çözmesi planlanıyor.

Ameliyat sonrasındaki rehabilitasyon sürecinin dört ay alması beklenen tecrübeli oyuncu böylece sezonu kapattı. Wisconsin Üniversitesi çıkışlı isim bu sezon sadece sekiz maçta yer aldı.

Bu sabahki Washington Wizards sınavı dahil son dört maçından mağlup ayrılan, Ocak ayında oynadığı dokuz maçı da sadece iki galibiyetle geçen Pistons, 44 maçta aldığı 22 galibiyetle, sekizinci Philadelphia 76ers’ın yarım maç arkasında Doğu’nun dokuzuncu sırasında bulunuyor.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir