Spor Toto Basketbol Süper Ligi Play-off Yarı Final serisinde Fenerbahçe ile eşleşen Darüşşafaka Doğuş’ta Koç David Blatt, bu önemli maçın öncesinde açıklamalarda bulundu.

‘Basketbol Süper Ligi’nde harika bir sezonun sonuna geliyoruz. Biz de bu harika ligde bu noktaya kadar gelebilmek için çok çalıştık ve bu seriye geldiğimiz için mutluyuz. Yarı Final’de yeni EuroLeague şampiyonu ve BSL normal sezon birincisi Fenerbahçe’yle oynayacağız. Ne kadar zor bir eşleşme olduğunu biliyoruz. Heyecanla sahaya çıkmayı ve en iyi oyunumuzu oynamayı bekliyoruz. Bu kadar güçlü bir rakibe karşı da en iyi oyunumuzu oynamaya da ihtiyaç olacak.

Fenerbahçe’yle bu sezon birçok kez karşılaştık. O zaman da çok iyilerdi şimdi de öyleler. Oynadığımız bu maçlar nedeniyle iki takımın da karşılıklı saygı duyduğundan eminim. Play-off fikstürüne gelince; bu sezon EuroLeague’de çok daha sıkışık bir takvimle oynadık. Play-offta da her takım bu takvimle mücadele edecek. Bu sebeple bir sorun olduğunu düşünmüyorum.”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com

Website:

1 Comments

  1. Çetin Uğur KESKİN - 29/05/2017

    DAVİD BLAT GELECEK SEZON DAÇKA DA OLUP OLMAYACAĞI BU SERİNİN SONUCUNA AZ OLSA ETKİSİNİN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BUNU TAM OLARAK BİZLER BİLMİYORUZ. FAKAT OYUNCULAR HERHALDE BİZDEN FAZLASINI BİLİYORDUR. BLAT TBL DE VE EUROLEAGUE DE HİÇ DE FENA İŞLER YAPMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. SONUÇTA PARA HER ŞEY DEĞİL. TARAFTAR ORGANİZASYON SALON GİBİ FAKTÖRLER ÇOK ÖNEMLİ. TBL NİN ZOR BİR LİG OLMASI EUROLEAGUE DE BLATT I AYRICA ZORLADIĞINI DA BİR GERÇEK. ÇÜNKÜ OYUNCULARNI DİNLENDREMEDİ. BUNA BAĞLI OLARAK FORM DÜŞÜKLÜKLERİNİ SEZON İÇERİSİNDE ÇOK YAŞADILAR. CLAYBURN, MOERMAN VE WILBEKIN BUNUN EN İYİ ÖRNEKLERİ. ÜLKEMİZDEKİ BASKETBOŞUN GELİŞMESİ ADINA BLATT GİBİ KOÇLARIN ÜLKEMİZDE KALMASI İÇİN FEDAKARLIKLAR YAPMALIYIZ.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir