Hatırlanacağı üzere, Golden State Warriors ve New Orleans Pelicans arasında oynanan mücadelenin sonuna doğru Kevin Durant ve DeMarcus Cousins uzun süre boyunca atışınca hakemler iki oyuncuyu da oyundan atmıştı.

Yeni gelen haberlere göre iki oyuncu da soyunma odalarına gönderildikten sonra DeMarcus sakinleşmekte zorluk çekmiş. Bleacher Report haberine göre Cousins maç sonrası soyunma odalarında koridora kadar çıkmış ve Durant’i aramış. Durumdan haberi olan güvenlik görevlileri pivot oyuncuyu zor da olsa tutmuş. O an çekilen bir fotoğraf her şeyi açıklıyor aslında:

Cousins maçtan sonra “Yaşananlardan dolayı üzgünüm, kendimce doğru olan şeyleri yapmaya çalışıyorum ama bazen dış etkenlerden etkileniyorum. İkimiz de hata yaptık. Olay bundan ibaret.” şeklinde konuşmuştu. Ancak oyuncunun kavgayı soyunma odasına kadar taşıdığı olay tazeyken medyaya yansımamıştı. Üstte görülen fotoğraf basına sızınca olay yine yankı yaptı ancak oyuncuların açıklamaları ve bilinçleri az da olsa olayın sakinleştiğini kanıtlıyor.

Golden State Warriors oyuncusu Kevin Durant ise olayla ilgili “Daha konsantre olmalıyım. Kimsenin benim oyunumu etkilemesine izin vermemeliyim. Uzun süredir NBA’deyim ve Cousins gibi duygusal bir oyuncunun maçta neler yapabileceğinin farkında olmalıyım. Onunla bu toplara girmemem gerekirdi. O böyle birisi, bense kendim olmalıyım” demişti.

 

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir