2006 NBA Draftı’nda bir numaradan seçilen Andrea Bargnani‘nin yeteneğini keşfeden koçlardan birisi olan Roberto Castellano, eski oyuncusu hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Andrea Bargnani‘nin artık eskisi gibi olmadığını belirten ve felsefesi üzerinden oyuncusuna eleştiri getiren deneyimli koç, her şeye rağmen İtalyan forvete garezi olmadığını da söyledi.

La Veritakaynaklı haberde yer alan açıklamalar şu şekilde:

“Ona yedi yıl koçluk yaptım. 11 yaşında ve 1.95 boyundayken benim takımıma geldi. Bir mil öteden yeteneğinin farkına varabilirdiniz ve binlerce kilometreden mükemmel bir hikaye başladı. Olgiata’dan 100 km uzakta onun yaşadığı yer olan Montesacro’ya her gün gittim ve beraber antrenmanlar yaptık. Binlerce yol yaptık, binlerce kez konuştuk. Roma’ya yeni taşınan ailesine yardım ettik. Eskiden onu okuldan alır evine bırakırdım. Bir hayal gerçek oldu ve NBA’de birinci sıradan draft edildi. Fakat ardından her şey karardı. Ona karşı bir garezim yok. Nankörlük bu dünyada var olan bir şey ve birçok insan da buna sahip. Onunla yıllardır konuşmuyor. Artık onu görmüyorum. Herkesi unuttu. Umarım bir gün bunun farkına varır. Onunla ilgili olarak sadece işimin yarısını yapabildim. Felsefem hem oyuncu hem de adam yetiştirmek. ”Adam” yetiştirme kısmında sanırım Bargnani için başarılı olamadım.”

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir