Türkiye Basketbol Ligi’nde final serisinin ilk maçında müthiş bir geri dönüş ile evinde Bahçeşehir Koleji’ni 64 – 60 ile geçen Afyon Belediyespor’da koç Can Sevim, maç sonunda konuştu.

Cevher Özer’in performansı hakkında da konuşan koçun açıklamaları şu şekilde:

“İlk yarıda hücumda çok tutuktuk. İsabet yüzdemiz çok düşüktü ama savunmada iyiydik. Maçın sonunda da savunmayı ne kadar iyi yaptığımızı sonuca bakarak daha iyi anlıyoruz. İkinci yarıda top paylaşımını yapıp isabet bulunca galibiyet geldi. Taraftarımıza armağan olsun.

Cevher bu ligin çok üstünde bir oyuncu. Yani EuroLeague seviyesinden bir oyuncu. Sadece sorumluluk almak için, yabancı oyuncu statüsünden dolayı bu ligde oynuyor. Zaten biz Cevher’in bunu yapacağını her zaman biliyorduk.”

Maç sonunda yayıncı kuruluş Tivibu Spor‘a konuşan maçın yıldızı Cevher Özer ise şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası maçın başından sonuna kadar böyle geçeceğini biliyorduk. Bahçeşehir, çok iyi oyunculara sahip, çok iyi bir takım. Buralarda daha önce oynamış oyuncuları var. Daha üst seviyede de önceden oynamış oyuncuları var. Ama biz de buraya savaşarak, kavga ederek geldik. Bu maça çıkarken kendi evimizin ne kadar önemli olduğunun farkındaydık. Aslında çok iyi bir basketbol oynadığımız söylenemez. Ama sonlarda takımın birlikte kalması, reaksiyon göstermesi, savunmada istediğimiz şeyleri iyi yapabilmemiz önemli oldu. Hücumda problemlerimiz vardı. Onu da son çeyrekte aştık. Bizim için bu, sadece bir galibiyet oldu. Tekrar ediyorum, Bahçeşehir çok iyi bir takım. Onlar ikinci maçta aynı şekilde mücadele etmeye devam edecekler. Biz de aynı şekilde devam etmek zorundayız. Ev sahibi avantajımızı korumak istiyor, 2 – 0 ile deplasmana gitmek istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüz de var. Umarım öyle olur.” 


Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. AMO - 26/05/2018

    #NbaVote CevherÖzer

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir