Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 14. haftanın kapanış maçında Darüşşafaka Tekfen’e konuk olan ve maçtan 94-87 mağlup ayrılan Türk Telekom’da Koç Burak Gören, maçın ardından konuştu.

Maçın son anlarındaki gerginliğe değinen Koç Burak Gören, şu cümleler ile maçı yorumladı:

“Maçın 35 dakikasında iki iyi rakip buraya gelen ve izleyenlere zevk verdi. Maç sonunda yaşananları tasvip etmiyoruz ve bununla alakalı fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Darüşşafaka Tekfen’i tebrik ediyorum ve uzun maratonlarında başarılar diliyorum. Teknik olarak bazı aksaklıklarımız mevcut. Bunları çözüp yolumuza bakmaya çalışacağız.

Reggie Redding iki ay aramızda yoktu. Sonrasında iyi oynadığı maçlar var ama bugün kötü günündeydi. Oyuncularımı günlük performanslarına göre eleştirmeyeceğim. Kısa bir kopma da yaşadık takım halinde. Redding’den memnunuz, sadece bugün kötü günündeydi.

İki üst seviye takım parkedeydi. EuroLeague ve EuroCup takımları. Böyle bir maçta heyecan ve sertlik düzeyi yüksek olması beklenir. Bu tip durumlar herhangi bir maçta da olacak şeyler. Sondaki tatsızlık hepimiz üzdü. Bu görüntüyü verdiğimiz için çok üzgünüz. Maç içindeki gerginlikten dolayı kendi payımıza düşen konular için herkesten özür diliyorum.”

Takımın önemli yerlilerinden Yunus Emre Sonsırma ise şu ifadeleri kullandı:

“Söylenecek çok şey yok. Kazanmayı çok istediğimiz bir maçı kaybettik. Takım arkadaşlarımla ortaya koyduğu mücadeleden gurur duyuyorum. Önümüzdeki maça bakacağız.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir