Günün erken saatlerinde İsrail Ligi ekiplerinden Maccabi Ashdod, takımın başına Nesine.com Eskişehir Basket’ten ayrılan tecrübeli koç Brad Greenberg’i getirmişti. Tecrübeli koç, Facebook sayfasından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

63 yaşındaki Greenberg, ilk kez Eskişehir Basket ile anlaşmadan önce 2012-2013 sezonunda Maccabi Haifa’yı İsrail Ligi şampiyonu yapmış ve İsrail’de Yılın Koçu seçilmişti. Maccabi Ashdod ile iki yıllık sözleşme imzalayan Brad Greenberg, geçtiğimiz sezon Eskişehir Basket’i Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne çıkarma başarısı göstermişti.

Tecrübeli başantrenör ayrılığının hikayesini açıkladı. Sorunun kendisinde değil kulübün finansal durumuyla ilgili olduğunu söyleyen Greenberg’in açıklamaları şu şekildeydi:

“Eskişehir Basket ile 41 galibiyetle sonuçlanan, Federasyon Kupası şampiyonluğu ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne çıkma başarılarını içeren sezonun ardından takım farklı bir yol izleyeceğine karar verdiğini bana Haziran ayında bildirdi. Maalesef kulüpte mali olarak FIBA Tahkim Kurulu’nun devreye girmesini gerektirecek tamamlanmamış işler var. Bir kapı kapanıyor, öbürü açılıyor. Haydi Ashdod!”

 

Sportando.com

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir