Tecrübeli oyun kurucu Birsel Vardarlı Demirmen, milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

A Milli Kadın Basketbol Takımı ve Fenerbahçe’nin kaptanlığı yapan 33 yaşındaki Vardarlı, konu hakkında DHA’ya konuştu ve “2004 yılından bu yana birlikte birçok başarıya imza attığımız A Milli Takım’a veda etme kararı aldım.” dedi.

Çatısı altında birçok başarıya imza attığı milli takıma veda eden Birsel Vardarlı Demirmen, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

2004 yılından beri birlikte birçok başarıya imza attığımız A Milli Takım’a veda etme kararı aldım. Bugüne kadar Türk kadın basketbol tarihinin ilklerine imza attığımız tüm milli takım arkadaşlarıma, milli takım teknik ekiplerine ve yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu sene A Milli Kadın Basketbol Takımı’mızı yine çok önemli bir turnuva bekliyor. Eylül sonunda oynanacak olan Dünya Şampiyonası’nı en iyi şekilde tamamlayacaklarına inanıyorum ve buradan hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Birsel Vardarlı Demirmen, milli takım formasıyla 200’den fazla maçta forma giyerken 2012 Londra Olimpiyatları’nda milli takımın bu düzeydeki ilk sayısına imza atan isim oldu. Vardarlı, 2011 Eurobasket’te ikincilik yaşarken 2013 Eurobasket’te ise üçüncülük yaşama başarısı gösterdi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Onur Çelikten

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir