Geri1 of 2İleri

Birlikte oynarlar mı? Mardi Gras karnavalı bir hafta önceden başladı mı? | Boogie&The Brow

Yazı: Danny Chau, The Ringer

Çeviri: A. Berkay Börk, TrendBasket


New Orleans artık kadrosunda NBA’in en iyi iki pota altı oyuncusunu barındırıyor, bundan sonra neler olacak?

Photo Credit: Getty Images/Ringer illustration

Photo Credit: Getty Images/Ringer illustration

Anthony Davis’in 2012’de en çok istenilen oyuncu olduğu draftta birinci sırayı kapmak için New Orleans ve Sacramento dördüncü ve beşinci en iyi olasılığa sahiptiler. Kings’in bunun için yalnızca %7,6 şansı olduğunu düşünerek tarafsız bir basketbol izleyicisinin Cousins ve Davis’in- fiziksel bir güç teşkil eden  hem de aşırı atletik, aynı zamanda da Cousins’ın pota altındaki kusurlarını kapatabilecek her türlü silahı olan bir oyuncu- yan yana oynadığının ne kadar harika olacağını hayal etmesi zor olurdu. O zamanlar basketbol farklıydı, “size” hala önemli sayılıyordu ve ikiz kuleler içeren kadrolara birer yükümlülük olarak bakılmıyordu.

Kings, doğal olarak beşinci sıra seçimine odaklanmıştı; o zamanki adıyla New Orleans Hornets ise şansı yaver giderek geçen on sene içerisindeki en çok tutulan bir numaralı sıra seçimlerinden biri olan Davis’i kaptı. Onlar ligde bulunalı daha beş sene bile olmadı, ancak John Calipari tedrisatından geçmiş bu iki isim de, genç oyuncuların deneyimleyeceği hemen hemen her şeyi yaşadı, playoff başarısı hariç. Sakatlıklara, koç değişikliklerine, olgunlaşma sorunlarına, hızlı bir şekilde altın çocuk imajına sahip olup, daha hızlı biçimde sendelemeler yaşamış olmalarına ve NBA’deki en kopuk franchiseların başında gelen organizasyonlarda bulunmalarına rağmen bu ikili asla ligin, onların üst düzey seviyelerde birer oyuncu olduklarını unutmalarına izin vermediler.

Şu sıralar, NBA onların beraber neler yapacağını merakla bekliyor. New Orleans’taki 52 sayılık MVP seçildiği All-Star performansı sonrası, basın mensuplarıyla konuştuktan sonra podyumdan indi ve Davis’e, hemen sonrasında Pelicans ve Kings’in takasta anlaştığı ve Cousins’in takıma katıldığı iletildi. Takım Boogie Cousins ile güçlendirilmişti. Jazz çalan bandoları çıkarın! Mardi Gras karnavalı bir hafta önceden başlıyor!

Geri1 of 2İleri

Birlikte oynarlar mı? Mardi Gras karnavalı bir hafta önceden başladı mı? | Boogie&The Brow

Berkay Börk

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir