Geri1 of 3İleri

Basketbol Şampiyonlar Ligi: Pınar Karşıyaka’nın Yolu

@basketsuperligi

@basketsuperligi

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Son 16 heyecanı, oynanan birbirinden heyecanlı karşılaşmalarla sona erdi. Bu turdaki üç temsilcimizden ikisinin, Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş Sompo Japan’ın, eşleşmesi ise basketbol açısından kaliteli, saha içi olayları açısından hatırlamak istemeyeceğimiz anılar bıraktı geride.

İki takımın Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde de geçtiğimiz hafta sonu karşılaşması, ortaya üçayaklı bir seri çıkardı. Serinin ilk maçında Pınar Karşıyaka, ev sahibi avantajına sahip olduğu tek karşılaşmanın avantajını kullanarak sahadan 75-70 galip ayrıldı. BSL’deki karşılaşmada ise Beşiktaş Sompo Japan, Akatlar Arena’dan 86-81’lik bir galibiyet çıkarttı. Üçüncü ve belki de en önemli karşılaşmada, yüksek gerilim ve sert basketbolla özellikle ikinci yarıda daha iyi başa çıkan Karşıyaka, maçı 90-83 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

İki temsilcimizin eşleşmesini detaylı olarak incelerken, Karşıyaka’nın Şampiyonlar Ligi’nde Son 16’ya kadar olan yolculuğuna da bir göz atacağım. Gelin, birlikte İzmir ekibinin bu sezon şu ana kadarki Avrupa macerasını yeniden hatırlayalım.

Geri1 of 3İleri

Basketbol Şampiyonlar Ligi: Pınar Karşıyaka’nın Yolu

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir