Beşiktaş Sompo Japan ve Banvit, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Playoff’un ilk turunda karşı karşıya geldi ve Banvit rakibini 77-79 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti. Neredeyse bütün maç başa baş geçerken ilk yarı Banvit’te türkler, Beşiktaş Sompo Japan’da yabancılar fark yaratırken ikinci yarı tam tersi gerçekleşti. Beşiktaş, dördüncü çeyrekte sekize kadar çıkan farkı Kenan Sipahi ve Sertaç Şanlı önderliğinde indirip öne geçerken; Banvit, Angelo Caloiaro’nun harika performansıyla maçta tekrar öne geçti ve Can Altıntığ’ın maçın kritik anında bulduğu üçlük ile maçtan galibiyetle ayrıldı.

Banvit’te Angelo Caloiaro, (6/9) saha içi (2/2) serbest atış isabeti ile 17 sayı, 4 ribaund, 6 asist ve 6 top çalma üreterek maçın yıldızı olurken; ona bu galibiyette destek olan bir diğer isim ise (7/9) saha içi, (2/3) serbest atış isabeti ile 16 sayı, 1 ribaund ve 4 asist üreten Tony Taylor oldu.

Beşiktaş Sompo Japan’da DJ Strawberry, (8/16) saha içi, (2/2) serbest atış isabeti ile 21 sayı, 3 ribaund ve 2 asist üretse de takımının mağlubiyetine engel olamadı.

Çeyrek skorları

25-23

20-24

15-17

17-15

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

Beşiktaş Sompo Japan

fibalivestats.com

fibalivestats.com

Banvit

fibalivestats.com

fibalivestats.com

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir