FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalin ikinci ayağında 77 – 85’lik dezavantajla AS Monaco deplasmanında boy gösteren temsilcimiz Banvit, maçtan 74 – 75 galip ayrılsa da turnuvadan elendi.

Maça hızlı başlayan ev sahibinde ilk çeyrek 19 sayı üreten Gerald Robinson’ın olağanüstü şut performansı karşısında şok bir skorla geri düşen Banvit, ilk çeyreği bu performansın altında ezilerek geçirdi ve 28 – 15‘lik dezanavtaj ile ikinci çeyreğe girildi. İkinci çeyreğin ilk yarısında muazzam bir geri dönüş yapan temsilcimiz, öne geçmeyi başardı ve soyunma odasına 37 – 42‘lik skorla önde gitti. İkinci yarıda etkinliğini korumaya çalışan ve ihtiyacı olan farka erişmeye çalışan temsilcimiz, dengeli ilerleyen oyunda farkı açamasa da önde kalmayı başardı ve final çeyreğine 52 – 55‘lik skorla önde gitti. Final çeyreğinde geri düşmesine rağmen olağan gayretini ortaya koyan temsilcimiz, ikinci çeyrekte başlattığı geri dönüşün sonunu getiremedi ve maçı 74 – 75 kazansa da geçen sezon final oynadığı turnuvadan elendi.

Temsilcimizde 33 dakika parkede kalan Andy Rautins, 5/7 üçlük isabeti ile 19 sayı üretip, 5 ribaund ve 1 asist ile maçı tamamlasa da tur için yeterli olmadı. Tony Taylor ise 14 sayı, 2 ribaund, 8 asist ve 2 top çalma ile mücadele etti.

Final Four’a yükselen ilk ekip olan ve rakibini beklemeye koyulan Monaco’da ise Gerald Robinson, 6/9 üçlük isabeti ile 30 sayıya ulaştı ve bunun yanında 7 ribaund ve 2 asist ile mücadele ederek maçın ve turun yıldızı oldu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir