Basketbol Şampiyonlar Ligi 13. hafta mücadelesinde Banvit, İspanya Ligi ekiplerinden Estudiantes’e konuk oldu. Maçın ilk yarısında Estudiantes’in ekstra isabet yüzdesi ve iyi oyununa karşı koyamayan Banvit, ilk yarı sonunda oluşan 24 sayılık farkın acısını sonradan çekti. Maçın sonuna doğru farkı kapatan ve öne geçmeye yaklaşan Banvit, son darbeyi vuramadı ve Estudiantes, maçı 78-73 kazandı. Banvit gruptaki dördüncü mağlubiyetini alırken gruptaki liderliğini korudu. Estudiantes ise sekizinci galibiyetini alarak grupta ikinci sıraya yükseldi.

Estudiantes’te Goran Suton, takımı adına harika bir maç çıkarırken (9/14) saha içi, (2/3) serbest atış isabeti ile 25 sayı, 12 ribaund ve 3 asist yapıp 17 verimlilik puanı kaydetti. Ona yardımcı olan diğer bir takım arkadaşı ise  (4/8) saha içi, (4/4) serbest atış isabeti ile 12 sayı ve 4 ribaund ortalamalarını tutturan Alec Brown oldu.

Günün kaybedeni Banvit’te ise Angelo Caloiaro, 23 sayı, 2 ribaund ve 1 asistle mücadele etse de takımın mağlubiyet almasına engel olamadı.

      Çeyrek skorları

       32-10

       19-17

       7-22 

       20-24

 

Bireysel İstatistikler

Banvit

http://www.fiba.basketball

fiba.basketball

Estudiantes

http://www.fiba.basketball

fiba.basketball

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir