EuroLeague’de geçtiğimiz sezonun heyecan yaratan takımlarından Brose Bamberg’de transfer sezonu hareketli geçiyor.

Önemli silahlarından Strelnieks’i Yunan ekibi Olympiakos’a kaptıran Almanya temsilcisinde Darius Miller da Barcelona Lassa ile anlaşmak üzere.

Anlaşmanın son detaylarının netleşmesiyle duyurulacağı söylenirken Avrupa ve NBA’de talipleri olduğu söylenen Nicolo Melli ile Boston Celtics’e transferi gündeme gelen Daniel Theis’in durumları belirsizliğini koruyor.

Daha önce Bayern Münih’in kaptanı Bryce Taylor ile anlaştığını duyuran Bamberg ekibi iki oyuncuyla daha anlaşmaya çok yakın. Bunlardan biri Bundesliga’daki önemli rakiplerden ratiopharm Ulm’den Augustine Rubit, diğeri ise Olympiakos’a veda ettiğini açıklayan Daniel Hackett.

Kaynaklardan alınan bilgiye göre iki oyuncunun da Brose Bamberg ile görüştüğü, ancak henüz net olarak bir anlaşma sağlanamadığı belirtildi.

Tüm bu gelişmeler Brose Bamberg ile geçirdiği üç sezonda kadro istikrarını koruyarak başarı sağlayan koç Andrea Trinchieri’yi ne kadar memnun ediyor bilinmez ama Alman temsilcisini önümüzdeki yıl epey farklı bir takım olarak göreceğimiz kesin.

Onur Arpat

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir