Geçtiğimiz sezon parkelere veda eden Arjantinli basketbol efsanesi Andres Nocioni’nin forması, ülkesinde yapılacak törenle emekli edilecek.

NBA’de uzun yıllar Chicago Bulls forması giymesinin yanı sıra Sacramento Kings ve Philadelphia 76ers formalarını da giyen 38 yaşındaki emekli forvet, NBA’de toplam 514 maçta ter dökerken ortalama 23.4 dakika süre alarak boy gösterdiği takımlarda önemli roller üstlenmişti. Başarılı forvetin “13” numaralı forması, Arjantin milli takımının 26 Şubat’ta Paraguay ile oynayacağı 2019 Dünya Kupası eleme maçında organize edilecek büyük bir törenle emekli edilecek. Arjantin milli takımı ile 10’dan fazla madalya kazanan usta basketbolcu, Manu Ginobili’nin ardından Arjantin’in formasını emekli ettiği ikinci oyuncu olacak.

Kariyerinde 2004 Atina Olimpiyatlarında kazanılan altın madalya, Nocioni’nin en önemli başarısı olarak göze çarparken; 2015 yılında elde ettiği EuroLeague şampiyonluğu ve Final Four MVP’liği de Arjantinli forvetin önemli başarılarından oldu.

Yer aldığı takımlarda bir şekilde sembol haline gelmeyi başaran Nocioni’yi son olarak Real Madrid forması ile izlemiştik.

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir