PIRATAS del BASKET‘in haberine göre Anadolu Efes, CSKA Moskova ve Khimki Moskova Kyle Kuric’i transfer etmek istiyor.

Önümüzdeki basketbol sezonu için oyuncu hamlelerine başlayıp, James Metecan Birsen ve Sertaç Şanlı’yı kadrosuna katan Anadolu Efes Kyle Kuric’in peşinde. PIRATAS del Basket’in okuyucularına aktardığı habere göre Anadolu Efes, CSKA Moskova ve Khimki Moskova 28 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek istiyor.

Sezonu Zenit Saint Petersburg’da tamamlayan ve takımı ile 48 maça çıkan Kyle Kuric bu maçların sekizinde ilk beşte görev aldı. Maç başına 25.5 dakika alan Kuric 15.98 sayı, 3.46 ribaund, 1.46 asist ve 0.73 top çalma ortalamaları yakaladı.

46.4% saha içi isabetiyle oynayan Kyle Kuric 40.5% üç sayı ve 84.1% serbest atış isabet oranı kaydetti. İki ve üç numaralı pozisyonlarda görev alabilen başarılı oyuncu beyin tümörü nedeniyle bir süre basketbola ara vermek zorunda kalmıştı.

Tümör sebebiyle üç kez beyin ameliyatı geçiren Kyle Kuric oldukça zorlu bir tedavi sürecinin ardından 10 Nisan 2016 tarihindeki Gran Canaria-Barcelona karşılaşmasıyla parkelere dönmüştü.

O tarihteki karşılaşmada 11 dakikada 3/4 üç sayı isabeti kaydeden Birleşik Amerikalı oyuncu bu sezon Rus temsilcisiyle de bireysel bağlamda başarılı bir sezon geçirdi.

Not: İspanyol gazeteci Chema de Lucas da PIRATAS del Basket ile aynı gün yayımladığı haberde Kyle Kuric’e Anadolu Efes, FC Barcelona Lassa ve Khimki Moskova’ın talip olduğunu yazmıştı.


Orijinal kaynak | piratasdelbasket.net

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir