Turkish Airlines EuroLeague altıncı hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, tarihte ilk kez Gran Canaria ile karşılaşıyor.

EuroLeague’de dördüncü hafta itibariyle Anadolu Efes, üç galibiyet ve iki mağlubiyetle yedinci sırada bulunurken; İspanyol ekibi Gran Canaria, bir galibiyet ve dört mağlubiyetle 15. sırada yer alıyor.

İşte bu önemli maç öncesinde bilinmesi gerekenler:

Anadolu Efes ve Gran Canria, tarihlerinde daha önce hiç karşı karşıya gelmemelerine rağmen toplamda 800’ün üstünde Avrupa maçı oynadılar.

• Gran Canaria forveti Kim Tillie, Anadolu Efes oyun kurucuları Shane Larkin ve Rodrigue Beaubois ile 2016/17 sezonunda Baskonia Vitoria Gasteiz’de takım arkadaşıydı.

 

Gran Canaria (1 – 4)

– Bu sezon öncesinde Gran Canaria’da Marcus Eriksson, Xavi Rabaseda, Dj Strawberry ve Kim Tillie dörtlüsünün haricinde EuroLeague tecrübesi bulunan oyuncu yoktu.

– Clevin Hannah, bu sezon EuroLeague’de oynadığı her maçta en az bir üçlük isabeti kaydetti.

– Chris Evans, bu sezon EuroLeague’de forma giydiği her maçta en az bir üçlük isabeti kaydetti.

– Albert Oliver, EuroLeague’de attığı son 11 serbest atışı isabete çevirdi.

 

Anadolu Efes (3 – 2)

– Anadolu Efes kadrosunda daha önce EuroLeague tecrübesi bulunmayan tek oyuncu Buğrahan Tuncer.

– Adrien Moerman, son sekiz EuroLeague maçını çift haneli verimlilik puanlarında tamamladı.

– Geçtiğimiz sezon maç başına 1.8 blokla oynayan Bryant Dunston, ligin en fazla blok yapan oyuncusu konumunda yer alıyorken, yeni takım arkadaşı Tibor Pleiss 1.1 blokla üçüncü sırada yer alıyordu.

– Brock Motum, geçtiğimiz sezon %96.7 serbest atış yüzdesiyle birinci sırada yer alıyordu.

– James Anderson’ın EuroLeague’de 1000 sayı barajını geçmesine 26 sayı kaldı.

– Dunston, 191 blokla EuroLeague tarihinde üçüncü sırada yer alıyor. 194 blokla ikinci sırada bulunan Ioannis Bourousis’i yakalamasına üç blok kaldı.

– Bryant Dunston, 341 hücum ribaunduyla EuroLeague tarihinde 10. sırada bulunuyor. Bir basamak üzerinde 347 hücum ribaunduyla Mike Batiste bulunuyor.

– Tibor Pleiss, 144 blokla EuroLeague tarihinde dokuzuncu sırayı Robertas Javtokas’la paylaşıyor. Tibor Pleiss’ın sekizinci sıradaki Victor Khyrapa’yı geçmesi için 17 blok yapması gerekiyor.

Selin Akkaya

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir