7DAYS Eurocup takımlarından Hapoel Bank Yahav Jerusalem’in sezon başında kadrosuna kattığı yıldız pivot Amar’e Stoudemire, Eurocup resmi sitesine bir röportaj verdi.

Avrupa’daki ilk üç ayını, “İlk birkaç ay harikaydı. Dünyayı gezmek ve tecrübeli takımlara karşı oynamak çok güzel bir tecrübe oldu. Burada kesinlikle harika zaman geçiriyorum.” diyerek özetleyen Stoudemire, Avrupa basketbolundaki rekabet seviyesinin kendisini şaşırttığını da vurguladı.

Avrupa çok rekabetçi. Bu, beni şaşırttı. Benim için muazzam çünkü oyunumun üstünde çalışmamı ve oyunumu geliştirmemi sağlıyor. Buradaki rekabetçilik beni şaşırttı.” diyen Stoudemire, takımdaki herkesin kendisine farklı bir basketbol ortamına ayak uydurması konusunda yardımcı olduğunu söyledi.

Uzun süre New York’ta yaşadıktan sonra İsrail’e gelen Stoudemire, “İsrail’in başkentinde oynamak bizim gösterişsiz bir tecrübe yaşamamızı sağlıyor. Gerçekten bir aile oluyoruz burada çünkü bu şehir aile merkezli bir yer. New York gibi değil. Orası çok aktif ve orada çok fazla şey yaşanıyor. Ancak burada aile olarak çok fazla zaman geçirme şansınız var.” şeklinde konuşarak farklı bir ülkede oynamanın saha dışındaki etkisini anlattı.


Kaynak: Eurocup Resmi Sitesi

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir