FIBA 2019 Dünya Kupası Eleme maçları öncesinde yaşanan tartışmaların ardı arkası kesilmezken Anadolu Efes cephesinden de konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Hafta başında Fenerbahçe Doğuş’un Milli Takım aday kadrosuna çağrılan oyuncuları ortak bir açıklama yayınlayarak 24 ve 26 Kasım tarihlerinde oynanacak eleme maçlarında yer almayacaklarını açıklamışlardı. Bugün de Anadolu Efes’te Genel Menajer Alper Yılmaz Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada kararı oyunculara bıraktıklarını açıkladı.

Bu kararı almadan önce Fenerbahçe Doğuş’la konu üzerinde konuştuklarını belirten Alper Yılmaz “Biz de milli takım kararını oyunculara bıraktık. THY Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil ettiğimiz maçlarda oyuncularımızın sahada olmasını istiyoruz. Rakiplerimiz tam kadroyla mücadele ederken, biz eksik kadroyla sahaya çıkma riskiyle karşı karşıyayız. Oyuncular da zor durumda. FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) çözüm için anlayış bekliyoruz,” sözlerini kaydetti.

NBA’de oynayan oyuncuların Milli Takım aday kadrosuna dahi çağrılmadığını belirten Yılmaz, “Cedi Osman ve Furkan Korkmaz da Milli Takımda yer almıyor… Oyunculara ‘milli takıma nasıl gideceksin’ diyecek değiliz ama onların Türkiye’yi temsil ettiğimiz maçlarda aramızda olmasını da bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Yaşanan çatışmanın kendilerini zor durumda bıraktığını belirten Alper Yılmaz, kendilerinden kaynaklanmayan bir sıkıntının kulüpleri ve oyuncuları etkilemesinin can sıkıcı olduğunun altını çizdi.


Haberin kaynağı: aa.com.tr

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir