FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Final Four mücadelesinde AEK ev sahipliği yaptığı organizasyonda UCAM Murcia’yı 77-75 mağlup ederek finale yükseldi.

Karşılaşmaya Manny Harris’in sayılarıyla başlayan AEK, Mike Green ile de sayılar bularak skoru 11-7’ye getirdi. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında takım halinde sayılar bulan UCAM Murcia 10-0’lık seri ile skoru 11-17 yaptı. İlk çeyreğin son dakikalarında ev sahibi ekip geri dönerken çeyrek 18-17 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe fırtına gibi başlayan AEK çeyreğin ilk takımlarında takım halinde bulduğu üst üste sayılar ile farkı bir anda 15 sayıya kadar çıkarttı. (37-22) Sonrasında tekrar toparlanan Murcia, Kevin Tumba’nın önderliğiyle farkı 4 sayıya kadar indirmeyi başardı. (38-34) İlk yarının son anlarında Manny Harris ile sayılar bulan AEK soyunma odasına 40-34 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken çeyreğin ilk beş dakikası 49-45 AEK üstünlüğüyle geçti. İlerleyen dakikalarda takımlar sete set oynamaya devam ederken son çeyreğe AEK 55-54 üstün girdi.

Finalde Monaco’nun karşısına gelecek rakibin belli olacağı son çeyreğe iyi başlayan AEK art arda bulduğu sayılar ile çeyreğin ortalarında sayı avantajını eline geçirdi. (70-61) Maçın son dakikalarında ise hata yapamayan ekip UCAM Murcia’yı 77-75 mağlup ederek finale yükseldi.

 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir