Zion Williamson rehabilitasyona takımdan ayrı şekilde devam edecek #NBA

NBA’de parkelere dönüş tarihi en çok merak edilen isim Zion Williamson bir süre daha forma giyemeyecek.

New Orleans Pelicans ile sahaya adım atmak için gün sayan Zion Williamson rehabilitasyona takımdan ayrı şekilde devam edecek. Geçtiğimiz aylarda geri dönüş sinyalleri veren Pelicans yıldızının sağ ayağındaki kalıcı ağrı onun parkelere dönüş süresini yeniden uzatmıştı.

Kulübün resmi kanallarından yapılan dünkü açıklamada Williamson’ın kırık ayağından dönmeye çalışırken rehabilitasyonuna takımdan uzakta devam edeceği duyuruldu. Pelicans sağlık ekibi tarafından yakından gözlemlenecek olan bu sürecin nerede gerçekleştirildiği açıklanmazken, ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin kaynaklarına göre Zion’un rehabilitasyonu Portland, Oregon’da yapılmakta.

En son kendisini 2021 yılının Mayıs ayında izlediğimiz 21 yaşındaki oyuncu da geçirdiği bu zorlu süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Zion Williamson, ”Tahmin edeceğiniz gibi bu benim için çok zor bir süreç oldu.” diyerek sözlerine başladı.

”Basketbol benim için her şey demek ve Pelicans organizasyonuna ve bu süreçte beni sevgi ve destekle kuşatan herkese, ailem, arkadaşlarım, takım arkadaşlarım, koçlarım, ekip üyeleri, hayranlarım ve arkamda duran herkese minnettarım.”

2019 senesinde başlayan NBA yolculuğunda toplamda 85 maça çıkan Zion’ın ortalamaları şöyle:

  • 25.7 sayı
  • 7.0 ribaund
  • 3.2 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler