Željko Obradović’in #Fenerbahçe Doğuş ile sergilediği final ve final serileri performansı

#BSL Playoff 2018’de TOFAŞ’ı 4-1 ile geçerek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Doğuş Željko Obradović yönetiminde nasıl bir final performansı sergiliyor?

Fenerbahçe Doğuş göreve geldiği günden bugüne değin Željko Obradović yönetiminde #BSL’de dört final serisi oynadı. Bu dört final serisinde toplam 22 maça çıkan sarı lacivertli ekip 16 kez kazanırken (6) kez de kaybetti.

Türkiye Kupası macerası ise Fenerbahçe Doğuş için biraz daha çalkantılı geçti. Bu organizasyonda iki kez kez final oynayan Željko Obradović’in bir kez kazandı ve bir kez de kaybetti.

Sarı lacivertli ekip Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Željko Obradović’in olduğu dönemde dört kez oynadı. Dört maçın üçünü kazanıp, birini kaybeden Fenerbahçe Doğuş tek yenilgisini Pınar Karşıyaka karşısında aldı.

Željko Obradović döneminde üç kez de #EuroLeague finali oynayan bir Fenerbahçe Doğuş izledik bugüne değin. Bu üç finalin birini kazanıp, ikisini kaybeden sarı lacivertli ekip tek şampiyonluğunu geçen sezon İstanbul’da Olymapicos karşısında alınan galibiyetle yaşadı.

Ezcümle Željko Obradović ile 31 final maçı (#BSL final serileri dahil) oynayan Fenerbahçe Doğuş bu maçların 21’ini kazandı, 10 tanesini ise kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler