Zeljko Obradovic: ” Fenerbahçe ismini büyük yapan taraftarımız” #BSL

Fenerbahçe’nin başarılı Koçu Zeljko Obradovic, şampiyonluk sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Lig tarihinde birden fazla şampiyonluğu bulunan ikinci yabancı koç olan Zeljko Obradovic, “Söylemedik ne kaldı ki… Her şey geçen yaz başladı, başkanımız bize güvendi. Bizim doğru olduğuna inandığımız yolda ilerlememize izin verdi, kendisine çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Savaşan bir takım kurduklarını söyleyen Obradovic, “Şampiyonluk çok güzel bir duygu. Her şey geçen yaz başladı. Yarın da öbür sezona başlayacağız.  Yazın karar verirken bütün kupalar için savaşan bir takım kurmak istedik. Üç final oynadık, ikisini kazandık. Şampiyonluk kazanmak tek bir şey. Başka bir şey de gelişmek. İnsan olarak da basketbolcu olarak da.  ” ifadelerini kullandı.

Taraftara teşekkür eden Obradovic, “Birini ise kaybettik, nasıl kaybettiğimizi biliyorsunuz. Bu hikayenin bir kısmı… Harika mücadele ettik. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Fenerbahçe ismini büyük yapan onlar. Hiç bir zaman tatmin olmayacağım. Gelişmek benim için çok önemli. Sürekli daha iyi oynamak.   Bütün ışıltıyı oyuncularım ve teknik ekibim hak ediyor harika iş çıkarttılar.  ” dedi.

Final Four sonrasını da değinen Sırp koç, ” Final Four’dan sonrası çok zordu. Takımım elinden geleni yapıp harika bir takımı geçerek şampiyon oldu.  Bu gece kutlamaları yapıp, yarından itibaren yeni sezon için çalışmalara başlayacağız. ” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki sezon için bütün oyuncuları tutmak istediğini dile getiren Obradovic, ” Berlin’deki Final Four’dan önce tüm oyuncularıma hepsini tutmak istediğimi söyledim.  Yeni Euroleague sezonuyla birlikte daha geniş bir kadroya ihtiyacımız olacak.  Genç oyuncularımızın durumu da önemli. Burada ya da başka bir yerde basketbol oynamalılar. Sözleşmesi biten bazı oyuncularımız var, burada olmaktan mutlu olanlarla yola devam etmek istiyorum. Senelerdir antrenörlük yapıyorum, bu ekiple birlikte çalışmak mükemmel. Onlar için benimle çalışmak zor olabilir.  Kupalar her zaman güzeldir ama önemli olan iyi bir insan ve basketbolcu olabilmek, bu takım bunu başardı.  Oyunu ve antrenmanları çok seviyorum. İşimi çok seviyorum, insanları mutlu görmek beni daha da mutlu ediyor. ” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler