Türk Hava Yolları EuroLeague’in 16. haftasında Baskonia Vitoria Gasteiz’i ağırlayan Fenerbahçe Doğuş’ta tecrübeli çalıştırıcı Zeljko Obradovic, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında takımının performansı ve müsabakanın genel görüntüsü hakkında açıklamalar yaptı.

“EuroLeague’in ikinci yarısı, bizim için değiştirmemiz gereken şeylerle başladı. Bazı şeylerin değişmesi gerektiğini görüyoruz, daha iyi oynamamız gerekiyor. Bugün EuroLeague’in en iyi takımlarından birine karşı oynadık. İlk yarıda onları orada yenmemize rağmen bugünkü maçın çok zor olacağını oyuncularıma söyledim. Hücum ve savunma olarak çok iyi bir organizasyonları var, konsantre olmadığınız her an sizi çok iyi bir biçimde cezalandırabiliyorlar.”

“Birçok anda konsantrasyonumuzu kaybettik ve top kayıpları yaptık. Eğer sert savunma yapmak istiyorsanız faulleri nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilmek zorundasınız. Akıllı bir oyuncu için faul yapmak iyi bir silah. İlk yarının iki çeyreğini de dörder faulle bitiriyorsak burada bir problem var demektir. Bu faullerden ikisi bir oyuncudan geldi, Brad Wanamaker. Her maçtan önce her antrenmanda bunları değiştirmemiz gerektiğini konuşuyoruz.”

“İkinci yarıdaki reaksiyonumuz iyiydi. On sayı öne geçmeyi başardık. Bu durumu nasıl ayarlayacağımızı iyi anlamamız gerekiyor. İki kez çok kolay üçlük attılar. Bunun üzerine çalıştık, konuştuk ve nasıl reaksiyon göstermemiz gerektiğini anlamamız gerekiyor.”

“Oyuncuları çok zorlu bir galibiyetten ötürü tebrik ediyorum, sahamızda genelde iyi oynuyormuşuz gibi görünüyor ve bu insanların hoşuna gidiyor. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm yönetim kurulu üyelerimize ve sponsorumuz ve onun yönetim kuruluna da çok teşekkür ediyorum.”

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir