Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında 90-82 kazandıkları FC Bayern Münih maçını değerlendirdi.

“Bugün buraya gelen taraftarlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bugün güzel bir destek verdiler. Hücumda nasıl oynadığını bilen bir takıma karşı oynadık. Çok zor bir maçtı. Bugün topu doğru şekilde çevirdik. Alan paylaşımında iyiydik. Yüzdelerimiz de çok iyi. İlk yarıdaki sorun ise hücum ribaundlarıydı. İkinci yarıda sadece üç tane alabildiler. Bu da bizi sahayı koşup sayı şansı tanıdı. Son çeyrekte seyrini değiştirdik maçın. Savunmada hatalar yapmamıza rağmen hücumda çok iyiydik son çeyrekte. Onlar iyi bir takım. Maç yakın geçti. Oyuncularıma iyi bir maç için teşekkür ediyorum. Şunu da anlamaları gerekiyor ki antrenmanlar için her saniye çok önemli.”

“Sadece üç sayılık atışlar değil. Çok fazla şey vardı. İyi top kullandık. Alan paylaşımı iyiydi. Bir önceki maçlara göre istatistikleri daha da kötüydü. Önemli olan topu iyi kullanmak.” (Üç sayılık atışların maçın seyrini değiştirmesi hakkında)

“Olmasını umuyorum. Özgüven çok önemli. Zalgiris maçında da iyi oynamıştık ama öyle de maç kaybedilebiliyor. Daha sezonun başındayız ve önümüzde uzun bir yol var.” (Galibiyetin mental etkisi hakkında)

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir