Fenerbahçe Beko Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nın final maçında Darüşşafaka Tekfen’i 71-74 mağlup ederek Türkiye kupasını yedinci kez müzesine götürdü. Zeljko Obradovic ise sarı lacivertli ekibin başındaki 500. maçında 11. kupasını kazanmış oldu.

Karşılaşmanın ardından FB TV’ye açıklamarda bulunan Zeljko Obradovic Fenerbahçe ile kupa kazanmanın her zaman çok güzel olduğunu ve oyuncularının antrenörü olduğu için gurur duyduğunu ifade etti.


Zeljko Obradovic’in açıklamalarının tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Kupalar her zaman özeldir. Tüm takımlar tutkuyla oynar. Darüşşafaka bu akşam da sonuna kadar savaştı. Galibiyetten ötürü oyuncularımı kutluyorum. İki günde bir maç oynayınca zor oluyor ama mümkün olduğunca onları maçın içinde tutmaya çalıştım. Çok iyi oynadığımızı söyleyemem ama maçın finali çok duygusaldı. Oyuncularımın kupası. Onların antrenörü olduğum için gurur duyuyorum. Başkanımız Ali Koç ve Semih Özsoy’a çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar ve destek oluyorlar. Fenerbahçe ile kupa kazanmak her zaman çok güzel. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar. Bu kupa aynı zamanda onların da kupası. Gurur verici bir şey. Staff’a da çok teşekkür ediyorum. Ofis çalışanları, tüm ekip. Bu tam bir aile işi. Çok yüksek bir sayı. Bana gerçekten gurur veriyor. Aklınızda bir şeyler dilemek ve bir şeyler istemek güzel bir şey. Yakın gelecekte bizim için en önemli şey Perşembe günü Real Madrid ile oynayacağımız maç. İki kupa için savaşmaya devam edeceğiz.”


Kaynak | fenerbahce.org

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir