Zeljko Obradovic: “Atmosferi kimin bu hale getirdiği gayet iyi biliniyor”

Zeljko Obradovic, Kızılyıldız mağlubiyetinin sonrasında açıklamalarda bulundu.

Radivoj Korac Cup yarı final maçında ezeli rakibi Kızılyıldız’a mağlup olan Partizan’da koç Zeljko Obradovic, mücadelenin ardından mikrofon başına geçti. Yine birçok seyirci olayına sahne olan ve maçın birden fazla kez durmak zorunda kaldığı maç hakkında konuşan Obradovic, yaşananlar hakkında yetkililere tepki verirken, basın mensuplarına da sitemde bulundu.

“Ekleyecek bir şeyim yok. Benim pozisyonum ilk günden beri belli. Neden bazı insanlar öne çıkıp konuşmak istemiyor bilmiyorum. Bunun bir koçla ya da oyuncularla çözüme kavuşturulabilecek bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. Kalem sizin elinizde. Bunun hakkında bir şeyler yazmaya ne dersiniz?”

“Neden her zaman bu maç EuroLeague‘de değil de yerel bir organizasyonda oynandığında sorun yaşıyoruz? Biz hep aynı şekilde davranıyoruz. Bunun başka bir seviyede çözüme ihtiyacı var. Oyuncular ya da bir başkası çözemez. Atmosferi kimin bu hale getirdiğini yazmanız gerekiyor. Kim olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Hiçbir şeyin farkında değilmişiz gibi davranmaya gerek yok. Gayet iyi biliniyor.”

Zeljko Obradovic, öncesinde de bu konuya dikkat çekmiş ve EuroLeague’de oynanan Kızılyıldız – Partizan maçlarında atmosferin çok daha sağlıklı olduğuna vurgu yapmıştı.

İki ezeli rakibin bu sezon EuroLeague’de oynadığı iki maçta herhangi bir sorun olmazken, ABA Ligi ve Radivoj Korac Cup kapsamında oynanan iki karşılaşmada da tribün olayları yaşandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler