Zeljko Obradovic: ”Bu tür durumlarda sorumluluk koçtadır!” | #GameON

Türk Hava Yolları EuroLeague’in 15. haftasında Real Madrid’i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda konuk eden Fenerbahçe Doğuş’ta tecrübeli çalıştırıcı Zeljko Obradovic, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında takımının performansını ve müsabakayı değerlendirdi.

“Bu akşam çok pozitif bir şekilde başladık maça. İlk çeyreği hazırlandığımız gibi oynadık. Ondan sonra yaptığımız birçok şey çok kötüydü. Bu sene en kötü oynadığımız maçlardan biri olan Maccabi’den sonra bu akşam da kötü oynadık. Böyle olduğunda ilk sorumluluk koçtadır.”

“Bunun nedenlerini anlayıp, neden aptalca aynı faulleri yaptığımzı değerlendirmemiz gerekiyor. Benim sorumluluğumda hepsi. Bugüne kadar kaybettiğimiz bütün maçlar, Maccabi maçı hariç, bu maç gibiydi. Bunun nedenini anlayarak takıma yardımcı olmam gerekiyor, benim görevim bu.”

“Taraftarlara çok teşekkür ediyorum, bugünkü güzel atmosfer için. Beni en üzen noktalardan biri de bugün onları üzmemiz. Hücumdaki problemlerimizi biliyoruz. Antrenmanlarda bunlara çalışıyoruz ancak maça geldiğimizde reaksiyonlar farklı oluyor, buna müdahale etmesi gereken kişi benim. Birçok problemimiz var, bu çok net.”

“Luka Doncic çok olgun oynayan, yetenekli bir oyuncu. Real Madrid ekibin de kutluyorum onu böyle hazırlamayı başardıkları için.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler