jurij-zdovc_24032014_01

Royal Halı Gaziantep’in başarılı koçu Jure Zdovc, Anadolu Efes galibiyetinin ardından TrendBasket’e açıklamalarda bulundu.

Özellikle de Gaziantep’in maçı 65-63 kazanmasının ardından, Efes’in Gaziantep takımının TBF’ye maçla ilgili “Takımlar ülkemiz ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş en az beş (5) sözleşmeli sporcuya yer vermek zorundadır.” hükmüne uymadığı için itirazı konusu hakkında Zdovc, “Maçtan sonra bende böyle bir şey duydum. Benim işim saha içinde, bu konu hakkında yorum yapmam pek doğru olmaz. Sakat oyuncularımız vardı ve bu yüzden kadromuzda 10 oyuncu vardı. Benim duyduğum, para cezası alacağımız şekilde. Bu takım genç bir takım, gelişmekte olan bir organizasyon ve gün geçtikçe tecrübe kazanıyoruz. Sahada işimizi yaptık ve kazandık” dedi.

Yeni yabancı kuralıyla ilgili konuşan, Altan Erol transferiyle ilgili sorumuza da Zdovc’un cevabı şu şekilde oldu: “Bence genel olarak koç açısından eski yabancı kuralı aptalcaydı. Rusya’da da aynı kural vardı. Türk oyuncularla çalışmayı seviyorum. İyi koçlar her zaman oyuncuları geliştirmenin yolunu bulurlar. Ben bunu geçen sene yaptığımızı, bu sene de yapmaya devam edeceğimizi düşünüyorum. 

Altan Erol transferine gelince, beğendiğim bir oyuncuydu ve sezonu bitince de kadroya kattık. Oyuna koyduğu eforu ve defans katkısını beğeniyorum. Bazen koçlar çok fazla şey ister oyunculardan, ben de öyleyim. Onun kadroda olması bizim için bir avantaj. Umarım beklediğimiz bazı noktalarda da oyununu geliştirir.”

Domen Lorbek’in sakatlığıyla ilgili de bilgi veren Sloven antrenör, “Domen’in sakatlığı ciddi değil. Dünya Kupası’nı oynayan çoğu oyuncularda bu tarz sakatlıklar oldu. Galatasaray’da da bazı oyuncuların sakatlık problemi olduğunu görüyorum. Kasında küçük bir sakatlık var ve Fenerbahçe Ülker maçında oynayıp, oynamayacağı da belli değil. Umarım oynayabilecek duruma gelir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Halil Can Pelister

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir