Turkish Airlines EuroLeague açılış haftası karşılaşmasında Olympiacos, Zalgiris Kaunas’ı evinde ağırladı. Karşılaşmanın galibi 67-68 ile Zalgiris Kaunas oldu.

Joffrey Lauvergne’ün basketi ile başlayan karşılaşmada Olympiacos’un ilk sekiz sayısı eski Galatasaraylı Aaron Harrison’dan geldi. Zalgiris Kaunas adına ise ilk çeyreğin en etkili ismi bulduğu 7 sayı ile genç yıldız Rokas Jokubaitis oldu ve ilk periyodu Zalgiris Kaunas 23-18 önde kapattı. İkinci yarı ise ev sahibi ekip Olympiacos hücumda kendini daha çok buldu ve öne geçmeyi başardı. İlk yarı 37-34 Olympiacos üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü çeyreğe de çok daha iyi başlayan takım ev sahibi Olympiacos oldu. Vasha Vezenkov ve Hassan Martin bu çeyreğe iyi başlarken fark da çift haneye çıktı. Üçüncü çeyrek 58-47 ev sahibi ekip lehine sona erdi. Son çeyreğe iyi başlayan ekip ise Zalgiris Kaunas oldu. Arturas Milaknis ve Grigonis’in basketleri başlayan periyotta konuk ekip Kaunas, farkı indirerek maça ortak olmayı başardı. Karşılaşmanın bitimine 03.05 saniye kala aldığı hücum ribaundu sonrası faule maruz kalan Rokas Jokubaitis, iki atışından da sonuç aldı ve takımını öne geçirmeyi başardı. (68-67) Karşılaşmanın son topunda Kostas Sloukas, hücum edemeyince maç bu skorla bitti ve Zalgiris Kaunas, 68-67 ile gülen taraf oldu.

Zalgiris Kaunas’ta 17 sayı ile Marius Grigonis ve 15 sayı ile Rokas Jokubaitis öne çıkarken Olympiacos’ta Hassan Martin’in12 sayısı yeterli olmadı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 18-23
  2. çeyrek: 37-34
  3. çeyrek: 58-47
  4. çeyrek: 67-68

Bireysel istatistik servisi | euroleague.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir