Zafer Aktaş: “Önümüzdeki sezon #7DAYSEuroCup’ta oynayabiliriz”

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bahçeşehir Koleji’nin Koçu Zafer Aktaş, takımının gelecek sezon 7DAYS EuroCup’ta oynama ihtimalinin olduğunu söyledi.

Radyo Gol’e konuk olan Bahçeşehir Koleji Koçu Zafer Aktaş, takımının gelecek sezon 7DAYS EuroCup’ta mücadele etme ihtimalinin bulunduğunu ve buna yönelik başvuru yaptıklarını söyledi.

Altyapı yatırımları, BSL’de sezonun iptali ve Europe Cup’a dair açıklamalar da yapan Aktaş şunları söyledi:

“Kulüplerimizden ‘Önce sağlığımıza kavuşalım, önce sağlık’ gibi birçok demeç okudum. Hepsi gerçekten federasyonumuzun yanında ve kararın doğru olduğunu düşünüyorlar bu da beni çok mutlu etti. Zorlu günlerde birlik olmak açısından önemli konular bunlar.

En büyük temennim iki Türk takımının Europe Cup’ta final oynaması ve kupanın Türkiye’ye gelmesi, bunu da ya Pınar Karşıyaka ya da biz başaracağız diye düşünüyorum. Türk basketbolseverler için, Türkiye için önemli bir konu bu.

EuroCup için bizden başvuru yapmamızı talep ettiler, biz de değerlendirdik başvurumuzu yaptık. Eğer EuroCup bizim başvurumuzu kabul ederse başkanımız oynamak istediğimizi söyledi, Bahçeşehir Koleji’ni önümüzdeki sezon EuroCup’ta görebiliriz.

Az sayıda çocuğa ulaşıyoruz. Bizim ekonomik imkanları artırmamız için çok sayıda çocuğa ulaşmamız lazım, misal veriyorum bin kişilik bir havuzdan oyuncu çıkarmaya çalışıyoruz bu havuzu yüz bin kişiye çıkarmamız lazım bir milyona çıkarmamız lazım bizim esas ana sorunumuz bence burada! Bunu genişletmemiz lazım çok fazla nüfusa, temele inmemiz lazım ve hükûmet ve federasyon tarafından ciddi şekilde desteklenmesi lazım. Eğer bunları yapabilirsek dokuz on sene sonra yabancı kuralı tartışıyor olmayız.”

Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Alpaslan Aydın, takımın önümüzdeki sezonda da Avrupa kupalarındaki macerasına devam etmek istediğini TrendBasket’e açıklamıştı.


Kaynak: radyogol.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler